Trikot T-front tanga na cvičení?

18.03.2019

18/03/2019

TRIKOTY a BODY T-FRONT TANGA byly původně navrženy jako spodní prádlo tanečnic pod taneční kostýmy či svrchní taneční dresy. Dříve jej používaly především tanečnice a baletky, nyní své uplatnění ale také nalezly při cvičení jógy a zejména akrojógy, v akrobatickém rokenrolu, aerial hoop či pole dance . V provedení T-front přechází přes intimní oblast pouze úzký pásek, který se rozšiřuje až nad klitorisem.

Tančící burleska, (Zdroj: archiv autorky, kolem roku 1970)
Tančící burleska, (Zdroj: archiv autorky, kolem roku 1970)

Koncept T-front se používá u spodních kalhotek, body, sportovních dresů a trikotů, příp. plavek. V současné době tento kontroverzní střih používá řada výrobců pod různými jmény i např. pro body pro každodenní nošení (viz další články v tomto blogu či odkazy na konci tohoto článku). Koncept tanga T-Front poskytuje u tanečního oblečení několik výhod:

-T-front neomezuje krevní a lymfatický oběh tím, že netlačí na krevní a mízní cévy v tříslech. Neomezuje proto průtok krve a lymfy, ani když se nosí delší dobu - na rozdíl od klasického trikotu.

-Při rytmických protipohybech nohou, ke kterým dochází během tance, chůze či běhu, nedochází ke kontaktu lemů s pohybujícími se oblastmi kůže kolem stehen, takže tyto oblasti nejsou podrážděné.

-Během tanečních figur se široce otevřenýma nohama se trikot T-front nemůže nepohodlně shrnovat.

-Je-li T-front tanga oblečený pod svrchním tanečním, baletním či sportovním dresem, jeho lemy nikde neesteticky nevylézají či nevykukují.

Taneční a sportovní trikoty T-front jsou navrženy především pro decentně zakryté nošení pod svrchní taneční či sportovní dres, volné taneční kalhoty, šortky nebo pod dlouhé sukně. U některých našich zákaznic se však setkáváme i s nezakrytým nošením v roli hlavního tréninkového trikotu - jedná se zejména o burleskní a kabaretní tanečnice, na jejichž tréninku pro ostych není prostor a  hlavním požadavkem je volnost pohybu. Podobně jako u klasických trikotů střihu tanga trvá určitý čas, než si žena přivykne na nošení střihu T-front, po krátké době po jeho oblečení obvykle ale zcela přestane přítomnost šňůrky vnímat. Na rozdíl od některých očekávání není pro většinu dívek a žen nošení T-front stříhu ani nepříjemné, ani stimulující. Mnoho žen hovoří naopak pouze o pocitu absolutní svobody, který není srovnatelný s žádným jiným střihem trikotu. Samozřejmě, pro zajištění nejvyššího pohodlí při nošení je třeba dbát na volbu vhodné velikosti a kvalitního materiálu (tkanina musí být 4-D elastická, a lehká).


V roce 2018 provedla společnost RPtesterka, která se specializuje na průzkumy mínění zákaznic v oblasti dámského spodního prádla, nezávislou studii našich T-front tanga trikotů (také nošených jako body pro běžné denní nošení), rozeslaných více než 50 respondentkám . MÍRA KOMFORTU dosažená na stupnici 1..5 (1-zcela nepohodlné... 5-velmi pohodlné) byla 3,77, tedy nadprůměrná, s následujícím rozložením výsledků:

VELMI POHODLNÉ: 30,6%

POHODLNÉ: 25,0%

PRŮMĚRNĚ POHODLNÉ: 16,7%

SPÍŠE NEPOHODLNÉ: 19,4%

VELMI NEPOHODNLÉ: 8,3%

Názory uživatelek samozřejmě závisí na jejich anatomii a bohužel také na předsudcích - některé respondentky, které posoudily trikot jako "velmi nepříjemný", si jej ani nevyzkoušely, jak přiznaly v jiné části dotazníku. Níže vybíráme některé kladné ohlasy:

"Velmi dobrý materiál."

"Dokonale sedí."

"Trikot je velmi příjemný a pohodlný na nošení. Rozhodně bych ho každému doporučila."

"Nečekala jsem, že budu s tímto kusem tak spokojená. Opravdu mě to překvapilo."

"Velmi pohodlné body."

"Body se mi velmi líbí, hodí se pod jakýkoliv oděv, velmi pohodlné pro každodenní nošení."

"Opravdu dobrý kus oblečení."

"Ženy by se neměly bát změny a zkoušet nové věci. Tento střih je velmi pohodlný a příjemný, doporučuji."

"Jsem s trikotem velmi spokojená, dobrá velikost, materiál velmi dobrý, příjemný a elastický, krásný střih."

"Dobře sedí na postavě."

"Trikot vypadá pěkně a skvěle."

"Obyčejný střih, velmi pěkně vyzdvihuje moji postavu. Mému příteli se mi také líbil a říkal, že mi koupí další."

"Překřížená ramínka jsou velmi zajímavá, populární a tradiční výstřih je pěkný a T-front je velmi odvážný ... Je to něco mimořádného."

"Snažila jsem se ho nosit přes tanga, ale lépe se nosí na holém těle. Trikot je velmi pohodlný na nošení, je vyroben z příjemného materiálu."

"Nosí se přímo na těle. Trikot se nikde netlačí ani neškrábe. Velmi pohodlný."

"Velikost odpovídá dokonale mé zvolené velikosti."

"Tělo krásně tvaruje mou postavu a drží prsa."

"Materiál je na těle velmi příjemný."

"Velmi příjemný na dotek, nepoškrábe kůži."

(kromě původně českých komentářů, odpovědi přeloženy z angličtiny, francouzštiny, ruštiny a slovenštiny).

T-front tanga trikoty vhodné pro sport, tanec, jógu a balet si můžete objednat v našem  e-shopu.


vložila: Andrea (volně dle ročníkového projektu CACD)

obrázky: Wikimedia, archiv autorky

Reference

• https://en.wikipedia.org/wiki/Thong_(clothing)

• https://en.wikipedia.org/wiki/T-front

https://www.cosmopolitan.com/uk/fashion/a26159760/boohoo-front-thong-bodysuit/