Kalhotky T-front tanga

10.07.2018

T-front tanga je druh dámského spodního prádla nebo plavek se šňůrkou prodlouženou do přední části. Nic nezakrývá, ale zachovává základní hygienickou funkcí spodního prádla.
T-front střih pochází z tradičních oděvů starověkých lidských kultur, kde úzký pásek mezi labiemi chránil nejcitlivější a nechráněné části těla žen. Např. mezi brazilskými kmeny se takový oděv nazývá uluri a zajišťuje tak maximální ochranu  sliznice, aniž by cokoli skrýval. Mezi Eskymačkami je odpovídající řemínek tak tenký, že je prakticky neviditelný.


Moderní T-front tanga jsou obvykle ušita pouze z pásků či šňůrek, případně s použitím elastické látky nebo krajky kolem pasu. Jsou většinou navrženy jako minimalistické spodní prádlo, ale některé firmy vyrábějí také plavky ve střihu T-front. Za zdravotního hlediska přinášejí kalhotky T-front významné snížení rizika omezení cirkulace krve a lymfy v cévách v oblasti třísel - na rozdíl od klasických těsnějších střihů bikin či tang. Při nošení kalhotek T-front také nedochází k podráždění citlivých partií při aktivitách, kdy nohy vykonávají rytmické pohyby opačným směrem, tedy např. při chůzi či při běhu. Některé moderní návrhy používají přes intimní místa šňůru perel pro estetické příp. stimulační účely. Užitečné a zajímavé využití těsnějšího provedení kalhotek T-front je mezinárodně patentovaná prevence močové inkontinence lehkým tlakem přední šňůrky na vyústění močové trubice (viz odkazy na konci tohoto článku).

Názvy střihu T-front jsou u různých výrobců či v různých regionech různé. Mnoho výrobců střih s úzkým proužkem v intimních místech nijak nerozlišuje a používá název tanga nebo gstring. V německy hovořících zemích se u některých výrobců ujalo označení "overklit string" případně zkrácené "OK string". Samotné označení T-front je převzaté pravděpodobně z japonštiny, kde je tento střih (v originále Tフロント) velmi populární.

Střih T-front přední části se používá u kalhotek mnoha typů. Jak už název tohoto článku napovídá, nejčastěji se kombinuje s tangovým střihem zadní části. Vykrojení může být buď nenápadné, provedené tak, že při náhodném zahlédnutí prádla na těle nelze snadno šňůrku v intimních partiích postřehnout a kalhotky tak vypadají na první pohled jako obyčejná tanga nebo stringy: 

Vykrojení může být ale také naopak velmi explicitní a na první pohled zřejmé: 

Kalhotky, se stylem T-front v přední části mohou mít ale zadní část řešenou i ve stylu brazilském nebo dokonce klasickém: 

Takové kalhotky jsou například vhodné pro ženy, které nerady nosí tanga, avšak kvůli piercingu v intimních partiích je pro ně nepříjemný široký pruh látky mezi nohama. Styl T-front se používá i u některých (obvykle přes prádlo nošených) body včetně těch nejluxusnějších, ale o tom je v našem blogu samostatný článek.

V rozporu s některými očekáváními nejsou T-front tanga většině uživatelek vůbec nepříjemná a již chvilku po jejich obléknutí si jejich přítomnost na těle vůbec neuvědomují. Pohodlné T-front kalhotky by měly být vyrobeny z elastického materiálu s vysokým podílem bavlny s neelastickou bavlněnou vsadkou v rozkroku. T-front tanga mohou být považována za budoucí logický krok v trendu minimalizace spodního prádla u žen.

vložila: Andrea (přejato ze zprávy projektu CACD) 

obrázky: Wikimedia, archiv autorky

 

Reference

https://en.wikipedia.org/wiki/Thong_(clothing)

• https://search.rakuten.co.jp/search/mall/Tフロント/

• Letourneau, Charles Jean Marie (1894). L'évolution de la morale; leçons professées pendant l'hiver de 1885-1886 (in French). New York Public Library. Paris, L. Battaille et cie. p. 146.

• Ellis, Havelock (2016-11-26). Studies in the psychology of sex - the complete collection (in Italian). Havelock Ellis. ISBN 9788822870186.

• Pearls Gone Wild: Can You Rock The Single Strand, Pearl Thong? - Complete Fashion. completefashion.org. Retrieved 2017-10-24.

• US application 20030229933, Georgina Nelson, "Fem," published Dec 18, 2003, assigned to Nelson, Georgina Victoria