Aké sú druhy nohavičiek T-front tango?

23.08.2019

T-front tanga je druh dámskej spodnej bielizne alebo plaviek so šnúrkou predĺženou do prednej časti. Nič nezakrýva, ale zachováva základné hygienickú funkciou spodného prádla. T-front strih pochádza z tradičných odevov starovekých ľudských kultúr, kde úzky pásik medzi labiemi chránil najcitlivejšie a nechránené časti tela žien. Moderné T-front tangá sú zvyčajne ušitá len z pásikov či šnúrok, prípadne s použitím elastickej látky alebo čipky v pase. Sú väčšinou navrhnuté ako minimalistická spodná bielizeň, ale niektoré firmy vyrábajú tiež plavky v strihu T-front. 

Za zdravotného hľadiska prinášajú T-frontky významné zníženie rizika obmedzenia cirkulácie krvi a lymfy v cievach v oblasti slabín - na rozdiel od klasických tesnejších strihov bikín či táng. Pri nosení nohavičiek T-front tiež nedochádza k podráždeniu citlivých partií pri aktivitách, kedy nohy vykonávajú rytmické pohyby opačným smerom, teda napr. pri chôdzi či behu. 

Strih T-front prednej časti sa používa u nohavičiek mnohých typov. 


T-frontky vysoké - do pásu

Vysoké nohavičky T-front, siahajúca do pásu, sú ideálne pod šaty alebo voľné overaly, pretože krásne formujú postavu. Pozor na nosenie pod nízkými sukňami, riflami alebo inymi nohavicami - pri predklone z nich rady vzadu vyliezajú.


T-frontky nízke - bokové


Nízke Tfrontky sú perfektné pod bedrové nohavice alebo sukne. Pozor ale na ich vyrysovanie na bokoch pod oblečením z tenkej látky alebo pleteniny.


Šortkové T-frontky

Aj šortkové tangá sa vyrábajú v strihu T-front. Sú to vlastne Tfrontky do pása so zníženým vykrojením nohavičiek na bokoch, takže pripomínajú kraťasky, ale samozrejme len s tenkým pásikom medzi nohami.


Krajkové T-frontky

Čipkované tfrontky podčiarkujú ženskosť a nežnosť. Pozor na kvalitu a materiál čipky, niektorá môže škriabať a podráždiť kožu. Čipkované tfrontky je zvyčajne potrebné prať v ruke alebo s použitím pogramu na delikátnu bielizeň.


Šnúrkové 


Čože? Iba šnúrky? Je to nielen velmi sexi, ale ide aj o nejvzdušnější typ nohavičiek, pokožka môže krásne dýchať, a pritom máte stále pocit, že na sobe nejakú bielizeň máte. Zvlášť pod voľnou sukňou vo veterných dňoch vás také nohavičky môžu zachrániť od dojmu, že ste "naostro" ... aspoň zozadu!


Perlové T-frontky

Niektoré moderné návrhy používajú cez intímne miesta šnúru perál pre estetické príp. stimulačné účely. 


Aký strih môžu mať nohavičky T-front vzadu?

Ako už názov tohto článku napovedá, najčastejšie sa T-front dizajn kombinuje s tangovým strihom zadnej časti.

Nohavičky, so štýlom T-front v prednej časti môžu mať ale zadná časť riešenú aj v štýle brazílskom alebo dokonca klasickom:

Vykrojenie môže byť buď nenápadné, vykonané tak, že pri náhodnom zahliadnutí bielizne na tele nemožno ľahko šnúrku v intímnych pariách postrehnúť a nohavičky tak vyzerajú na prvý pohľad ako obyčajné tangá alebo stringy:

Vykrojenie môže byť ale tiež naopak veľmi explicitné a na prvý pohľad zrejmé:

Záverom

T-front nohavičky sú napríklad vhodné pre ženy, ktoré nerady nosia tangá, avšak kvôli piercingu v intímnych partiách je pre nich nepríjemný široký pruh látky medzi nohami. Štýl T-front sa používa aj u niektorých (zvyčajne cez bielizeň nosených) body vrátane tých najluxusnejších, viď samostatný článok v tomto blogu.

V rozpore s niektorými očakávaniami nie sú T-front tangá väčšine užívateliek vôbec nepríjemná a už chvíľku po ich oblieknutiu si ich prítomnosť na tele vôbec neuvedomujú. Pohodlné T-front nohavičky by mali byť vyrobené z elastického materiálu s neelastickou bavlnenou vsadkou v rozkroku.

A čo vy? A čo vy? Nosíte tfrontky? A ako sa vám páči?


                         vložila Kristína